Pick and place

Po nałożeniu pasty lutowaniczej, płytka jest umieszczana w automacie montażowym, który z dużą precyzją i szybkością rozmieszcza elementy. Pasta jest dość klejąca, dzięki czemu nie ma potrzeby stosowania dodatkowych klejów, jak w przypadku lutowania SMD na fali. Po rozmieszczeniu elementów, pracownik kontroluje poprawność montażu i ewentualnie dokonuje poprawek.

DIMA ATOZ PP050

Najszybszy automat z pełnym systemem wizyjnym. Wydajność 3000 elementów na godzinę. Możliwość układania elementów 0402 oraz BGA. Automat DIMA jest programowany off-line, dzięki czemu przygotowanie nowego programu odbywa się podczas produkcji innych wyrobów.

Dima Atoz PP-050

Dima Atoz PP-050 2

Mechatronika M60

Wydajność 2000 elementów na godzinę, centrowanie mechaniczne. Maszyna przeszła modyfikację wykonaną przez pracowników firmy Securus, aby można było w niej używać podajników z automatu Siemens HS-180. Dzięki temu możemy układać elementy dużo większe niż takie, które mogą obsługiwać standardowe podajniki Mechatroniki. Nasza modyfikacja sprawiła, że automat stał się szybszy i bardziej uniwersalny niż wersja standardowa, oferowana przez producenta.

Mechatronika M60

Mechatronika M60 w środku

Mechatronika M60 podajniki

Mechatornika M10V

Automat przeznaczony do małych produkcji. Cechą charakterystyczną jest podajnik typu bulk, przeznaczony do nakładania elementów dostarczonych luzem w worku, bez taśm ani tacek. To rozwiązanie sprawia, że możemy automatycznie nakładać elementy z końcówek taśm, których nie da się założyć na normalny podajnik lub elementy pochodzące z odrzutów produkcyjnych. Dodatkową opcją jest dyspenser pasty lutowniczej wbudowany w głowicę maszyny. To wszystko sprawia, że M10V idealnie nadaje się do krótkich serii oraz prototypów.

Mechatronika M10V

Mechatronika M10V 2

Banner