X3-DIL64 PREMIUM

X3-DIL64

Nowy produkt

Wersja rozszerzona XMEGA

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

79,99 zł brutto

-10,00 zł

89,99 zł brutto

Więcej informacji

X3-DIL64 PREMIUM

wersja PREMIUM - wszystko zmontowane i przetestowane

Moduł został zaprojektowany przez Dominika Leona Bieczyńskiego, autora kursu XMEGA ukazującego się systematycznie na łamach Elektroniki Praktycznej. Kurs jest pisany na bazie niniejszego modułu i udostępniony również na stronie autora.

Zapraszamy na nasze darmowe kursy programowanie XMEGA!

Moduły z Leon Instruments produkowane są przez polską profesjonalną firmę zgodnie ze standardem IPC-A-610 klasy 1. Każda płytka jest znakowana indywidualnym kodem kreskowym.
Masz pewność, że nie kupisz garażowej amatorszczyzny.

kod kreskowy

ATxmega128A3U w DIL64

Przedstawiamy zestaw testowy spod znaku Leon Instruments z procesorem ATxmega128A3U. Posiada wszystkie podstawowe peryferia, jakich potrzebujesz do rozpoczęcia zabawy z nowym procesorem XMEGA.

X3-DIL64 widok z boku

Obudowa DIL64

Płytka X3-DIL64 umożliwia łatwe podłączenie dowolnych układów. Wystarczy wetknąć nasz moduł w płytkę stykową, zupełnie tak jak normalny układ scalony. Zaprogramuj i działaj! Takie to proste. Płytka odpowiada wymiarom obudowie DIL64, a kolejność wyprowadzeń jest taka sama jak w obudowie TQFP64. Dzięki temu możesz ten moduł stosować w swoim programie projektowym bez potrzeby tworzenia nowej biblioteki.

Programowanie

Procesor ATxmega128A3U można programować na trzy sposoby:

  • Interfejs PDI - umożliwia wgrywanie Twoich programów oraz konfigurację procesora prosto z Atmel Studio. Programator AVR ISP mkII znajdziesz w naszej ofercie.
  • Bootloader FLIP - innowacyjny pomysł firmy Atmel! Wystarczy zwykły kabel USB, aby zaprogramować ten procesor! Aby wgrywać swoje programy nie potrzebujesz programatora! Doskonałe rozwiązanie dla początkujących.
  • Interfejs JTAG - płytka nie ma złącza JTAG, ale procesor ma możliwość programowania i debugowania przez JTAG.

Aby usprawnić rozwój Twoich programów, umieściliśmy na płytce przycisk RESET oraz FLIP. Przycisk FLIP służy do uruchamiania bootloadera USB, w celu wgrania programu bez potrzeby podłączania programatora PDI. Wystarczy zwykły kabel MiniUSB!

XMEGA FLIP

XMEGA USB

Kwarc, jaki chcesz

Nie lubisz, gdy producent zestawu narzuca Ci częstotliwość taktowania, lutując kwarc na stałe? Słusznie! My też tego nie lubimy! Dlatego dajemy Ci wolność wyboru, montując podstawkę pod kwarc. Włóż w podstawkę kwarc taki, jaki chcesz!

Mikrokontroler ATxmega kwarc

Pamięci nie zabraknie

W module X3-DIL64 umieszczono gniazdo do karty microSD, abyś miał zawsze tyle pamięci, ile potrzebuje Twoja aplikacja. Złącze jest przylutowane na stałe i łączy się poprzez interfejs SPI. Jeśli jednak nie chcesz używać karty, możesz wykorzystać piny SPI do dowolnego celu, ponieważ są wyprowadzone na złącza krawędziowe, tak samo jak wszystkie pozostałe piny procesora.

XMEGA karta SD

Zasilanie

Znów dajemy Ci kilka możliwości do wyboru:

  • Prosto z USB - możesz zasilać moduł X3-DIL64 ze swojego komputera poprzez kabel USB
  • Z programatora - jeśli Twój programator PDI umożliwia zasilania programowanego układu, to w tej płytce jest to również możliwe
  • Z dowolnego źródła 5V lub 3.3V - po prostu, zasilaj z czego chcesz!

XMEGA z boku

Pliki do pobrania

Komentarze ( )

6 innych produktów w tej samej kategorii: